Наше життя

«Писанка - символ українського світу і душі!»

Творіння Божої краси у мить натхнення,

Весна… Великдень…Боже Воскресіння…

І писанка, як серця одкровення,

Як Боже й людське творіння.

16 квітня напередодні одного з найбільших християнських свят — Великодня у Львівському ВПУ дизайну та будівництва проводився майстер-клас з писанкарства. Учасникам було продемонстровано різноманітні орнаменти, їх значення та техніки виконання. Учні з добрими намірами і побажаннями, за допомогою візерунків і кольорів вкладали у писанки свої мрії і  думки.

Головною ідеєю майстер-класу було те, що писанка є символом українського світу і багатої творчої спадщини. То ж звертаймося до духовних джерел наших предків, до обрядів і звичаїв, щоб очистити та освятити свої душі.


14 квітня  працівники Львівського ВПУ дизайну та будівництва провели профорієнтаційну роботу в школі № 20, де проводилася освітня мануфактура Підзамче. Відвідувачів заходу було ознайомлено з професіями, умовами прийому на навчання в училище, з діяльністю навчально-практичних будівельних центрів “KNAUF”, “BOSH”, “TRIORA”, що діють на базі навчального закладу.

Увагу молоді привернула інформація про  Німецько-Український освітній центр, який функціонує у Львівському ВПУ дизайну та будівництва.

Запрошуємо учнівську молодь на навчання! 

 


Батьківські  збори

13 квітня у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва відбулися батьківські збори. Розпочався  захід із театралізованого виступу учнів – учасників художньої самодіяльності.  Батьки мали можливість поспілкуватися з адміністрацією навчального закладу та наставниками груп. Значна  увага приділялася співпраці педагогічного та батьківського колективів, профілактиці негативних явищ  серед учнівської молоді, зокрема, булінгу. Класні керівники та майстри виробничого навчання ознайомили батьків із навчальними досягненнями та поведінкою учнів, особливостями проведення ЗНО, ДПА та захистом дипломних робіт.                                 

 

Фестиваль писанкарства «Диво Великодня»

4 квітня учні Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва взяли участь у фестивалі писанкарства «Диво Великодня». Мистецтво розписувати писанки показали учні – Мозола Зоряна, Марциняк Соломія, Івануха Олена, Яворська Андріана.

Юні писанкарки проводили контрольний розпис писанок традиційною технікою з використанням писанкової символіки на основі прадавніх орнаментів та магічних знаків.

Учні виготовили експозицію, яка вражає своєю неповторністю, широтою фантазії та різноманіттям кольорової гами.

Фестиваль писанкарства проводиться задля спільної мети – популяризації українського мистецтва і культури, підняття українського духу та збереження традицій.


Свято гумору 

            Вітаємо учнів Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва – учасників фестивалю - конкурсу юних гумористів «Гумор і сміх об’єднують всіх»: Солтиса Любомира, Гарасим Марію, Сабатович Христину, Овсянкіну Анастасію.Учні демонстрували свої таланти у номінаціях: читці гумористичної прози та поезії, вокалісти-виконавці гумористичних пісень, театралізовані гумористичні мініатюри.
          Фестиваль гумору подарував незабутні враження та позитивні емоції. 

 

Змагання з гирьового спорту 

Три золота та бронза!Третього квітня в приміщенні Львівського художнього професійного ліцею відбулися змагання з гирьового спорту, за програмою XXVIII Обласних спортивних ігор серед учнів ПТНЗ Львівщини. Наші учні здобули три найвищі нагороди : Диба Степан-Віталій ( гр. 01-МБ) - 1 місце. Івануха Олена та Музика Мар'яна ( гр. 15) - 1 місце. Дигдалович Артур ( гр. 15) - 3 місце. Хороші результати показав також Панилик Павло ( гр. 15). Вітаємо переможців та призерів обласних змагань. 

 

 

Весняна толока

29 березня  у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва відбулася загальноучилищна толока. Працівники та учні долучилися до проведення робіт з благоустрою: прибирали в навчальних кабінетах та майстернях, на стадіоні, прилеглій території навчального закладу, посадили кущі та дерева.

Це Прекрасна традиція колективу училища організовувати толоку і гуртом наводити лад, створювати затишок та красу.

 

Вітаємо з перемогою!

Вітаємо учня Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва Куфльовського Максима з II місцем у II етапі  Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О Львівської області  з професії «Кухар».

 Конкурс проводився у два тури. Теоретичний тур передбачав перевірку професійно-теоретичних знань з предметів «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Організація виробництва та обслуговування», «Охорона праці», «Гігієна та санітарія виробництва», «Устаткування підприємств харчування» і включав в себе виконання тестових завдань на персональному комп’ютері. Завдання практичного туру відповідали вимогам  4 кваліфікаційного розряду. Куфльовський Максим успішно справився з поставленими завданнями, вміло поєднував набуті знання з практичними навичками, проявив мистецький хист до оформлення страв.

Дякуємо викладачу спецтехнології Курилишин М,М., майстру виробничого навчання Гринисі Т.В. за належну підготовку учня.

Бажаємо успіхів та професійного самовираження! 

 

Вітаємо переможців!

Учні Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва Петрицький Назар (група № 31) та Крук Василь (група № 3-І) в складі збірної команди Львівської області вибороли перше місце у Всеукраїнських спортивних іграх з фут залу серед збірних команд областей України системи професійно технічної освіти


 

Пам’ятай про тих, хто в полоні!

25 березня учні Львівського ВПУ дизайну та будівництва взяли участь в акції на підтримку полонених українських моряків, затриманих 25 листопада 2018 року та поневолених в Російській Федерації,  виготовивши паперові кораблики надії з вірою у звільнення українських патріотів та повернення їх на Батьківщину.


 

Екскурсія у військову частину

21 березня в рамках підготовки до військово-патріотичної гри “Джура” було проведено зустріч учнів групи №11 (Електрогазозварник. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів) під керівництвом майстра виробничого навчання Каменєва О.М. із військовослужбовцями 80-ої окремої десантно-штурмової бригади. Це одне із найкращих військових з’єднань  ЗСУ.У боротьбі, яка триває на Сході України, бригада проявила військову фаховість, бойові звитяги, героїзм та зразки найвищих чеснот та жертовності.

Учні відвідали воєнно-історичний музей, який зберігає оригінальні та унікальні експонати. Одна з найбільших колекцій музею – це колекція зброї. Тут також представлені картини відомих українських митців, пов’язані з воєнною тематикою. Крім цього, фонди музею містять велику збірку унікальних документів та листів які розкривають історію становлення і розвитку з’єднань та частин Прикарпатського військового округу Західного оперативного командування.

Віддаємо шану героям, висловлюємо їв глибоку вдячність…

 

Тижневик відкритих дверей

Впродовж тижня з 18.03. по 22.03.2019р.у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва проходили Дні відкритих дверей. Заплановані заходи були цікавими і пізнавальними для майбутніх абітурієнтів.

Школярі мали можливість ознайомитися з навчальним закладом, його історією, традиціями,  матеріально-технічною базою, отримали інформацію щодо  сучасних перспективних робітничих професій, за якими здійснюється підготовка у Львівському ВПУ дизайну та будівництва,  умовами прийому на навчання.

Педагогічні працівники провели екскурсії навчальними аудиторіями, майстернями, лабораторіями,навчально-практичними центрами «KNAUF», «BOSCH», «Triora». Також учні шкіл мали змогу поспілкуватися з учнями училища і з перших уст дізнатися про переваги та особливості навчання, перспективи працевлаштування.

З особливим захопленням майбутні абітурієнти  взяли участь у майстер-класах, зокрема:  «Приготування прикрас для оздоблення виробів з тіста», «Виготовлення прикрас для оздоблення паски з мастики», «Фігурна нарізка овочів», «Виготовлення підсвічника. Художнє вигинання металу», «Вирізання орнаменту з гіпсокартону», «Виготовлення однорівневої підвісної стелі з гіпсокартону», «Різьба по дереву. Виготовлення тарелів», «Зроби сам. Виготовлення дитячого стільця» .

Незабутні враження залишилися після проведення спортивних змагань. Школярі взяли активну участь в турнірі з міні-футболу, волейболу, настільного тенісу та турнірі з силових видів спорту.

Запрошуємо випускників шкіл на навчання у Львівське вище професійне училище дизайну та будівництва.

 

Дні відкритих дверей

У Львівському ВПУ дизайну та будівництва триває другий тижневик відкритих дверей. Цей захід став доброю традицією  навчального закладу. Учні шкіл та їх батьки мали можливість ознайомитися з різними аспектами діяльності училища, його історією, сьогоденням та перспективами розвитку. 

Абітурієнти  відвідали виставку технічно творчості, переглянули відеоролик про досягнення  навчального закладу, дозвілля учнівської молоді.

В майстернях та лабораторіях училища були організовані майстер-класи з професій «Кухар. Кондитер», «Електрогазозварник», «Монтажник гіпсокартонних конструкцій. Штукатур. Маляр» , «Столяр. Реставратор виробів з дерева»; турнір з міні-футболу, волейболу, настільного тенісу.

Тиждень відкритих дверей триває.

                Запрошуємо усіх бажаючих відвідати Львівське ВПУ дизайну та будівництва.

 

 

Вшановуємо творчість великого Кобзаря…

Між берегами вічності клекоче час,

Дзвенить нового дня весела повінь.

Живуть, Тарасе, рідний, поміж нас

І голос твій, і пензель твій, і слово.

Геній українського слова Тарас  Шевченко весь свій могутній талант  присвятив служінню народові. Сьогодні ми з гордістю згадуємо Великого Кобзаря. Його безсмертне слово закликає бути чесним і милосердним, палко любити  Україну, виборювати кращу долю і гідне майбутнє. 

Творчість Шевченка – джерело пізнання і натхнення.  Його мудрість та сила завжди будуть поруч з нами, які б випробування і терпіння не випадали на нашу долю.

Ми на вічнім шляху до Шевченка...

 

Зустріч з військовим капеланом

 

12 березня у Львівському ВПУ дизайну та будівництва в рамках підготовки до військово-патріотичної гри “Джура” було проведено зустріч з військовим капеланом Львівського прикордонного загону отцем Юрієм на тему «Військове капеланство. Патріотизм і любов до Батьківщини». Отець Юрій  розповів дітям про любов до ближнього,  патріотизм, які дають силу та натхнення на подвиги заради миру і перемоги. Розповідь капелана супроводжувалась цікавим ілюстративним матеріалом, який давав змогу краще уявити викладену тему.

Учні мали змогу задати питання, які їх турбують, підійти і поспілкуватись з капеланом особисто. На питання одного з учнів «Чи може військовий капелан тримати зброю в руках?», він відповів, що зброя священника – це його слово, а гасло капелана бути поруч.

 

Завершилися Дні професії підведенням підсумків та нагородженням учасників.

Проведені заходи викликали в учнів захоплення та ще більшу зацікавленість професією «Кухар», «Кондитер», про що свідчила їхня активність, творчий підхід та жваве обговорення.

 Дякуємо учням, викладачу спецтехнології Курилишин М.М, майстрам виробничого навчання Гринисі Т.В., Коцюрубі Л.С., Єрмаковій Т.В. Вінярчук Г.А за організацію та проведення Днів професії.

Бажаємо успіхів та професійного самовираження!

 

Конкурс «Кращий за професією « Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» 

 6 березня у  Львівському ВПУ дизайну та будівництва проходив конкурс фахової майстерності  на звання «Кращий за професією» «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» серед учнів групи №31 .

Конкурс фахової майстерності передбачав виконання учасниками практичного завдання, зміст якого відповідає вимогам навчальних програм 2-го кваліфікаційного розряду. Учні виконували роботи по технічному обслуговуванню систем двигуна внутрішнього згоряння легкового автомобіля.

Переможцями конкурсу стали: Деменчук Тарас – І місце, Березовський Тарас, Король Андрій – ІІ місце, Лилик Сергій, Юрдига Андрій – ІІІ місце.

 Розвиток професійних навичок,  заохочення до слюсарної справи,  перетворення професії в покликання – саме такою була мета конкурсу. 


Справжнє свято кулінарної майстерності та натхнення!

6 березня цікаво та змістовно була проведена шоу – програма « Кулінарія – поклик душі», сповнена оригінальними конкурсами та завданнями. Учні професії «Кухар. Кондитер» усіх курсів навчання проявили свої найкращі таланти: акторські, співочі, але в першу чергу – професійні навички і здібності.

Учасники здивували своєю майстерністю  готувати і подавати страви національної кухні.

Учні показали, що в професії кухаря завжди знайдеться місце фантазії та творчості.

 

Продовжуються Дні  професії «Кухар.Кондитер»…

                5 березня  були проведені міні-конкурси «Овочева композиція» та «Відкинь зайве» між командами «Веселий кухар», «Веселі овочі» та «Чудові кухарі».

Учням групи четвертого курсу було дано завдання дослідити на прикладі кока-коли та чіпсів вміст харчових добавок. Крім цього, учні проводили соціологічне опитування згідно анкет про харчування. В опитуванні взяли участь 105 учнів Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва.

                Завершенням другого Дня професії стало проведення круглого столу, в ході якого учасники проаналізували результати соціологічного опитування та виступили з доповідями на тему: «Вплив харчових добавок на здоров’я людини».

  

 Дні професії «Кухар. Кондитер»

                Доброю традицією у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва є популяризація професій. Це одна із форм роботи, що спрямована на підвищення якості навчання, професійної підготовки та розвитку творчої діяльності учнів.

                З 4 по 7 березня 2019 року у навчальному закладі проходитимуть Дні професії «Кухар.Кондитер». Програма цього заходу передбачає проведення вікторин, конкурсів, круглого столу «Вплив харчових добавок на здоров’я людини», шоу-програми «Кулінарія - поклик душі», виставка стінгазет.

                4 березня у фойє училища учні демонстрували відео презентації з професії «Кухар.Кондитер». Захоплення та зацікавленість з вивчення своєї професії учні показали при проведенні кулінарної вікторини «Професійна розминка».

В цей же день проведена виставка стіннівок «Ми за здорове харчування».

 

Четвертий турнір з футзалу пам’яті Миколи Кузьменка

22 лютого 2019 у Львівському ВПУ дизайну та будівництва відбувся традиційний турнір з футзалу, присвячений пам’яті першого директора Львівського ВПУ дизайну та будівництва М. М. Кузьменка.

В турнірі брали участь 4 команди:

·          Команда родини М.М. Кузьменка;

·          Команда Львівського ВПУ дизайну та будівництва;

·          Команда працівників – ветеранів училища;

           Команда друзів М.М.Кузьменка

У запеклій боротьбі команда родини Кузьменка завоювала І місце та почесний кубок цих змагань. ІІ місце зайняла команда Львівського ВПУ дизайну та будівництва. Бронзові нагороди отримала команда працівників-ветеранів училища, які працювали під керівництвом М.М.Кузьменка.

У пам’яті назавжди залишиться спогад про невтомного трудівника педагогічної ниви Кузьменка Миколу Макаровича.  Його доброта, життєва мудрість, турбота про кожного назавжди залишиться у наших серцях…

 

 

 

Конкурс творчих учнівських робіт

Вітаємо учнів Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва:

Серетко Анастасію (група №15) за перше місце в обласному конкурсі творчих робіт «Батьківщина мого серця -2019» у номінації «Герої рідного краю»;

Солтиса Любомира та Дигдаловича Артура (група №15) за перше місце в обласному конкурсі творчих робіт «Батьківщина мого серця -2019» у номінації «Моя мала Батьківщина».

Бажаємо подальших творчих успіхів!!!