Кабінет Психолога/Соціального педагога

 

 

Педагогічне кредо: 

Прокладай шлях до розуму людини

через її серце. (Ф.Честерфілд)

 

Життєве кредо:

Ми маємо те, що хочемо мати.

А якщо ти чогось не маємо,

значить мало цього хочемо.

  

   Соціальний педагог та практичний психолог є частинкою соціально-психологічної служби Львівського ВПУ дизайну та будівництва. Пріоритетом діяльності у роботі є сприяння створенню здорового мікроклімату в колективі, реалізації нахилів і здібностей учнів, захисту прав та інтересів здобувачів освіти, вивчення та вживання заходів щодо вирішення проблемних ситуацій та конфліктів, психолого-педагогічний супровід освітнього процесу з метою забезпечення всебічного розвитку учня.

   Робота соціального педагога та практичного психолога базується на «Положенні про психологічну службу в системі освіти України», нормативних актах Міністерства освіти і науки України та чинному законодавстві України.


    Толерантність як запорука успіху в житті

   Толерантність – це ставлення до інших людей як цінності, що виражається у визнанні, розумінні та прийнятті представників інших культур; це терпимість до чужих думок, вірувань і поведінки. Толерантність особистості є суттєвим фактором соціалізації дитини і значною мірою визначає успішність її подальшого життєвого шляху. Толерантність – не поступливість чи примха. Можна бути байдужим до всього, не реагувати на чужі проблеми але толерантність вище цього, це активна позиція, викликана визнанням прав і свобод людства.

   Толерантність можна та потрібно виховувати. Це процес з виховання поваги до інших людей та до самого себе. А розпочинається він з сім’ї, яка має бути прикладом, саме в ній діти навчаються терпимості та співчуття, адже рідні, як ніхто здатні виховати в людини ці якості характеру. Якщо навчитися терпимо ставитися до рідних, то стосовно інших це буде значно легше зробити. Що для цього потрібно?

   Стежити за спільним спілкуванням в сім’ї. Тому що будь-які грубі вислови впливають з неймовірною силою на формування особистості дитини. Якщо в сім’ї є нормальним лихословити, то дитина обов’язково перейме цю манеру висловлюватися. Уникайте цього, завжди стежте за своїм мовленням і коригуйте дитячі звички лихословити. Адже використання добрих слів ще нікому не заважало у житті налагоджувати комунікацію.

   Часто батьки бідкаються, чим розважитися з дітьми, як їх зацікавити. А все дуже просто — варто завжди починати з розмов. Розкажіть про неймовірні відмінності людей в усіх сферах життя. Хтось фарбує в зелений колір волосся, а хтось носить паранджу — і все це зустрічаємо в нашій державі. Тому дитина повинна проявляти стриманість у своїх емоціях, можливо, й у вас виникне асоціація: «Дівчина із зеленим волоссям схожа на жабеня!», але ж ви не кричатимете про це вголос. Чи крикнете? Усе це індивідуальне світобачення і воно настільки різниться з іншими, що краще свої думки з цього приводу тримати при собі та навчати цього дітей. Їм тоді буде значно легше знаходити спільну мову з людьми, які зустрічаються у житті.

   Розкажіть про зовнішні відмінності та людей з обмеженими можливостями. У когось може бути родима пляма на усю щоку, в когось — трохи смішний кирпатий носик чи великі очі, інші мають якусь інвалідність – але всіх нас об’єднує те, що ми люди, живемо на цій планеті. І якби всі вибірково ставилися до кожного: добре до красивих і, на нашу думку гарних, а решту зневажали, щасливіші ми б через це не були. Людство тим і відрізняються від тварин, що в нас не діє природний відбір. І часом люди слабкі, або скалічені зовні, мають дуже чисту душу та добре серце, володіють глибоким мисленням та здатні на жертовність і подвиги, на відмінну від красивих лише зовні чоловіків і жінок. Такі речі не всім зрозумілі, дітям усе нелегко пояснити, але це важливо і говорити про це потрібно!

   Розкажіть, що толерантності не заслуговує поведінка людей, яка порушує соціальні норми. Батьки так прагнуть навчити дітей толерантності, що ті в свою чергу починають плутати поняття та терплять несправедливість від людей, які виявляють неповагу, обманюють та ображають, а інколи навіть б’ють. Тож цей момент також слід обговорити з дітьми.

   Будьте завжди толерантними самі та навчайте цього своїх дітей. Адже це допоможе досягти успіхів у житті.

 

РІЧНИЙ ПЛАН РОБОТИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА

(для перегляду натиснути)

 

 

ПЛАН ЗАХОДІВ СПРЯМОВАНИХ НА ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ)
(для перегляду натиснути)

 

 

Протидія булінгу

Булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Адміністративна відповідальність за булінг

   Моральне або фізичне насильство, агресія – штраф 340-850 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.

   Булінг, що стався повторно або групою осіб - штраф від 1700 до 3400 гривень або громадські роботи від 40 до 60 годин.

   Приховування факту цькування - штраф 850 - 1700 грн

  Адміністративна відповідальність за протиправні дії неповнолітніх покладається на батьків або опікунів.

Види булінгу:

   Фізичний: штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних ушкоджень;

   Економічний: крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей;

   Психологічний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляція, шантаж;

   Сексуальний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти;

   Кібербулінг: приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв.

   Памятайте, що ситуації з фізичним насильством потребують негайного втручання!

   Навчіться розрізняти поняття «Добро» і «Зло». Все, що принижує людську гідність — є зло, все, що звеличує гідність людини — Добро.

   Реагування адміністрації на випадки булінгу (цькування) у Львівському ВПУ дизайну та будівництва базується на таких принципах:

  • законності
  • відкритості та прозорості
  • дотримання прав і свобод людини
  • поваги та неупередженого ставлення до сторін булінгу (цькування)
  • конфіденційності
  • взаємодії та співпраці
  • невідкладного реагування
  • комплексного підходу
  • нетерпимості до булінгу (цькування) та визнання його суспільної небезпеки.

Телефони довіри:

- Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

- Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

- Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

- Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

- Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 76;

- Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

- Національна поліція України 102.

 

 

 БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ

(для перегляду натичніть на картинку)

 

 

   Здоров'я - це головна цінність людини. Особливо чітко почали це розуміти в час пандемії коронавірусу. Здоров’я є тим чарівним ключем, який відкриває двері до можливостей: прагнути і досягати, омріювати і здійснювати, розвивати себе, встановлювати орієнтири майбутнього.

   Бережіть себе в цей непростий час.

 

(для перегяду презентації натиснути на фото)   Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У Львівському ВПУ дизайну та будівництва відбулися просвітницько-профілактичні бесіди «СНІД – загроза людству».
   Соціальний педагог розповіла учням училища про небезпеку, яку несе цей вірус, про масштаби трагедії, про те, що ВІЛ – СНІД може загрожувати всім. Маца Н. С. закликала всіх задуматися про своє здоров’я, вести здоровий спосіб життя, дотримуватись християнських та моральних цінностей.
   Цінуйте своє життя, воно – прекрасне! Поважайте інших і бережіть себе!

16 листопада – Міжнародний день толерантності

  Сьогодні у Львівському ВПУ дизайну та будівництва відбувся тренінг на тему «Толерантність – потреба сьогодення».
Соціальний педагог разом з учнями 2 курсу досліджували, яку людину можна назвати толерантною. Учасники тренінгу створили «квітку толерантності», заповнивши пелюстки словами, що відображають її зміст, а саме: небайдужість, чуйність, доброзичливість, відповідальність, тактовність, терпеливість, людяність, а також визнання прав і свобод інших людей.

 
niceText

Анкета вступника

ПОДАТИ ЗАЯВУ

Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1093
mod_vvisit_counterВчора1467
mod_vvisit_counterЦього тижня10240
mod_vvisit_counterМинулого тижня6626
mod_vvisit_counterЦього місяця32948
mod_vvisit_counterМинулого місяця10184
mod_vvisit_counterВсього947923

Онлайн: 27
IP адреса: 44.201.96.43
,
Сьогодні: 25 Jun, 2022
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
redrube uporn.icu