Столяр. Різьбяр по дереву та бересті

Столяр. Різьбяр по дереву та бересті    

slide1     Ручна робота різбяра по дереву та бересті представляє собою ні з чим незрівнянний виріб, аналога якому немає ні за стилем, ні за манерою виконання. Інколи різні витвори досягають такої витонченості, що порівнюються з мереживом. Це особливо стосується прорізної різьби, особливо якщо вона включає в себе рельєфні фрагменти. Розповідаючи про різьбу, слід згадати такий її різновид, як скульптурну різьбу. Вважається, що біографія скульптурної різьби має яскраво-виражене „морське” походження. А вже пізніше скульптурна різьба перекочувала на сушу.

    Своїм корінням різьба по дереву сягає глибини віків. Важко встановити час виготовлення перших культових символів – ідолів, стилізованих зображень звірів, небесних світил. Багато таких виробів слугували свого роду талісманами, у них вірили та поклонялися. Відголос тих часів зберігся й досі.   Наприкінці ХІХ – початку ХХ століття домінуючим напрямком різьбярства став такий її різновид, як прорізна різьба. Саме вона робить зовнішнє оформлення виразним і в якійсь мірі „повітряним”. Саме вона дозволяє досягнути того ступеня витонченості, який характерний для мереживних виробів, про які ми згадували раніше. 
     Загадковий та різноманітний світ різьбярства з усіма його напрямками, стилями, технікою виконання. Крім всього цього, це долучення до природи. Долучення в тому сенсі, що різьбяр має справу з деревом, своєрідним у своїй багатогранності матеріалом, створеним природою. Теми і сюжети для втілення в дереві різьбяр бере в тих же спостереженнях за природою, фантазії якої невичерпні.

    Художні твори декоративно-ужиткового мистецтва впливають на розум і наш емоційний стан  своїми образами, формою, зумовленою явною чи захованою конструкцією, з’єднаною з її естетичними якостями.

    Оволодіти різьбярською майстерністю – одне із головних завдань учнів-початківців. Від неї багато в чому залежить творчий розвиток художника-різьбяра.

Столяр. Реставратор виробів з дерева.

    Реставратор виробів з дерева – це фахівець відновлення елементів, будівель з дерева, які були пошкоджені, зруйновані або спотворені під час експлуатації; ремонт виробів з деревини — повернення їх до стану, придатного для користування.

 
niceText

Анкета вступника

ПОДАТИ ЗАЯВУ

Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1156
mod_vvisit_counterВчора1467
mod_vvisit_counterЦього тижня10303
mod_vvisit_counterМинулого тижня6626
mod_vvisit_counterЦього місяця33011
mod_vvisit_counterМинулого місяця10184
mod_vvisit_counterВсього947986

Онлайн: 20
IP адреса: 44.201.96.43
,
Сьогодні: 25 Jun, 2022
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
redrube uporn.icu