Архів 2011/2012 - Page 4

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Це - матері мова. Я звуки твої Люблю,

наче очі дитини... О мова вкраїнська!...

Хто любить її, Той любить мою Україну.

Володимир Сосюра


В нашому навчальномо закладі пройшли виховні години, присвячені Міжнародному Дню рідної мови.

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА. Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.

21 ЛЮТОГО ми святкуємо МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки.

Тож, як писав Максим Рильський:

«...Як парость виноградної лози плекаймо мову...».

Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

 

18 лютого 2012 року

Здоровий спосіб життя – змістовне дозвілля!


9 лютого 2012року відбувся чемпіонат Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва з настільного тенісу.

Всі учасники змагань зарекомендували себе активними, здібними спортсменами, що гідно представили свій талант та вміння.

Результати командні:

І місце - гр. № 24

ІІ місце – гр. № 25

ІІІ місце - гр. № 25(1)

Особиста першість. Приймали участь як юнаки так і дівчата.

Результати:

І місце – Гнідець Мирослава гр. № 51;

ІІ місце – Фігель Ярослав гр. № 13

ІІІ місце – Михайлів Михайло гр. № 24

Метою проведення таких змагань є пропаганда фізичної культури та спорту, здорового способу життя та організації активного змістовного дозвілля учнів.

16.02.2012 року збірні команди училища юнаків та дівчат прийняли участь в зональних змаганнях ХХІ Обласних спортивних іграх серед учнів ПТНЗ Львівщини. Збірна дівчат в складі

- Гнідець Мирослава гр.№ 51,

- Джура Галина гр.№ 25,

- Хаскіна Євгенія гр.№ 51,

впевнено виборола І командне місце.

Юнаки зайняли ІІІ місце.

Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами, дипломами та медалями від організаторів змагань.

Готував команди керівник фізвиховання – Іваницький Б.В.

Вітаємо переможців!

Як бачите, у нас багато учнів, готових примножувати спортивну славу ЛВПУДБ. Приєднуйтесь та перемагайте!

 

Змагання КВК «Якщо любиш, кохай…».

14.02.2012 року в актовому залі Львівського вищого професійного училища відбулися змагання КВК під гаслом «Якщо любиш, кохай…».

Змагання проходили якраз у День Святого Валентина, свято усіх закоханих. Раніше це свято у нашій країні не відзначалося, але ось уже декілька років, як воно прижилося й у нас. Яке ж свято обходиться без подарунків? Справжнім подарунком став для присутніх гумор і радощі, яких вистачило на всіх!

Мета змагань – залучення молоді до активного відпочинку, розвиток винахідливості, кмітливості та творчої уяви.

Схема змагань передбачала участь команд із 9 чоловік кожна в конкурсах:

Привітання;

Логічний тренінг на тему: «Львів – місто закоханих»;

Музичний конкурс: «Життя без пісень – це кохання без поцілунків»;

Домашнє завдання: « Любов до футболу єднає серця»;

Конкурс капітанів.

Учасниками конкурсу були команди МВПУ АТБ, ЛВПУ ДБ, ЛПЛЗТ, ЛПЛКТ.

Команда Львівського училища дизайну та будівництва «Купідонові діти», очолювана капітаном команди Цопою Олегом, в запеклій боротьбі зайняла ІІІ місце і нагороджена грамотою. Керівник команди Опікула Ілона Володимирівна.

Особливо запам’ятається присутнім виступ нашої команди, яка розважила глядачів відбірними жартами, і зокрема неабияк розвеселила членів журі і глядачів, коли Василь Мадай ледве не вихлюпнув на присутніх страшенну суміш з води, олії, перцю, цукру і ще чогось. Але на щастя на глядачів з каструлі посипалися цукерки!

Дякуємо всім учасникам команди за ті хвилини радості, які вони принесли присутнім своїми дотепними жартами і творчістю.

Бажаємо подальших творчих успіхів!

 

10 лютого 2012 року

03.02. 2012 р. в училищі проходила державна кваліфікаційна атестація учнів гр. №31 з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій. Штукатур. Маляр» для присвоєння їм 4-го розряду Монтажник гіпсокартонних конструкцій». Учні виконували дипломну роботу і успішно захистили її, показавши відмінні знання технології і монтажу гіпсокартонних конструкцій – перегородок, підвісних стель, пристінного облицювання. Учень групи Цівка Олег виявив найкращі знання, підготовку з професій Монтажник гіпсокартонних конструкцій. Штукатур. Маляр» і отримав диплом з відзнакою.

Малицький Роман, Домбровський Степан, Цівка Олег добре зарекомендували себе протягом навчання в училищі і виявили бажання майстрами виробничого навчання.

З 03.02. 2012 р. проходила державна кваліфікаційна атестація учнів гр. №51 з професії «Кухар. Кондитер». 21 учень отримав диплом кваліфікованого робітника з присвоєнням кваліфікації «Кухар» 4 розряду і «Кондитер» 3 розряду.

Учні показали хороші знання та практичні навики, знали рецептуру, технологію приготування великого розмаїття кулінарних страв та кондитерських виробів. У своїй роботі вони сміло використовували художні здібності в оформленні готової продукції.

Щиро бажаємо випускникам знайти свою життєву стежину, стати гідними громадянами нашої держави. Нехай щастить!

 

7 лютого 2012 року

Конкурси фахової майстерності операторів комп’ютерного набору

comp_nabirЗ метою розвитку творчої активності учнів та підвищенню їх професіоналізму проводяться в нашому училищі конкурси фахової майстерності операторів комп’ютерного набору.

25 січня 2012р відбувався такий конкурс серед учнів групи № 24. За результатами підсумку теоретичного та практичного туру

І місце в конкурсі здобув ЗАВЕРБНИЙ БОГДАН,

ІІ місце – БОРОВСЬКИЙ СВЯТОСЛАВ,

ІІІ місце – БОБРИК ВАЛЕРІЙ.

Номінацією «Переможець теоретичного туру» відзначено КАТАНОВА ЄВГЕНІЯ, а номінацію «Переможець практичного туру» одержав БОРОВСЬКИЙ СВЯТОСЛАВ.

7 лютого 2012р за звання кращого оператора комп’ютерного набору змагалися  учні групи № 14.

 

 

І ось результати:

І місце - СЕНІВ ВАСИЛЬ,

ІІ місце – ПАНЧИШИН ІГОР,

ІІІ місце – ДУХ МАР’ЯН.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

 

18 січня 2012 року

Відбувся конкурс фахової майстерності «Кращий за професією кухар, кондитер» серед учнів груп № 35, 25, 25-1

 Тема конкурсу: «Пампухи, пончики, пампушки, берлінчики». Конкурсанти виявили майстерність, творчість, дотрималися народних традицій. Це було справжнє свято пампуха!
Вітаємо переможців!
І місце – гр.№ 35
ІІ місце – гр.№ 25
ІІІ місце – гр.№ 25-1

 

25 січня 2012 року

«Гортаючи сторінки історії…»

zlukaВ навчальному закладі пройшла виховна година «Гортаючи сторінки історії…». На цей раз гортали сторінки історії заступник директора з виховної роботи Сільванчук Т.М. і викладач історії Пель Г.Р. Мова йшла про визначні події, які змінили хід історії і які призвели до становлення Соборної і Незалежної України
Об'єднання ЗУНР і УНР
Революційні процеси, що стали наслідком Першої світової війни, призвели до падіння Австро-Угорської імперії. Однією з держав, що утворилась на її руїнах, стала Західноукраїнська Народна Республіка. Вона з моменту утворення зіткнулася з претензіями на західноукраїнські землі сусудніх держав, особливо Польщі, збройною агресією на територію ЗУНР та міжнародною ізоляцією. За таких умов об'єднання ЗУНР і УНР в єдину державу було спробою вирватися із політичного замкненого кола й реалізувати споконвічні мрії українців пр. возз'єднання.
22 січня 1919 р. у Києві на майдані біля Софійського собору був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Україну. Відповідно до закону "Про форми влади в Україні ", ЗУНР здобула назву Західної області Української Народної Республіки (ЗО УНР) і повну автономію. (В.Винниченко оголосив Акт Злуки ЗУНР і УНР). Золотого лева на прапорі ЗУНР було замінено єдиним державним гербом – тризубом. До скликання Установчих зборів єдиної України ЗУНР і УНР прдовжували утримувати власні уряди, армії та законодавчі органи. Остаточне рішення про об'єднання західних і східних земель повинні були затвердити Українські Установчі збори, які так і не були скликані.
Сам факт проголошення об'єднання ЗУНР і УНР мав величезне морально-політичне значення, підтвердивши прагнення українського народу жити в незалежній і соборній Українській державі.
Ця подія, за словами канадського історика українського походження О.Субтельного, свідчила про те, що "уперше західно- і східноукраїнські націоналісти, які протягом поколінь проголошували існування між ними братерських зв'язків, ввійшли в контакт між собою в масових масштабах".
Велике значення для наступних подій мала взаємодія Української Галицької армії та армії Директорії.
Ці та інші приклади свідчили про можливість і необхідність об'єднання. Фактично державного об'єднання УНР і ЗУНР не відбулося (позаяк і ЗУНР, і УНР втрачали у цей час позицію за позицією, територію за територією), але історичний досвід державотворення, як на сході так і на заході України був надзвичайно цінним для українських політиків, для державотворення сучасної незалежної України.
Починаючи з 2000 р. день 22 січня відзначається в Україні як національне свято – День Соборності і Свободи України.

«Героїчна поразка»
kruty5 січня 1918 року на засіданні Малої Ради Української Центральної Ради було прийнято IV Універсал, який проголошував повну незалежність Української Народної Республіки. Але складне військово-політичне становище не дозволило зреалізувати положення IV Універсалу. Уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти УНР. У січні 1918 р. до Києва рвалися три більшовицькі армійські групи під командуванням Михайла Муравйова, які вже захопили Харків і Полтаву.
На захист УНР, за іронією долі, стали лише близько 300 чоловік iз Помічного Студентського куреня на чолі з сотником Омельченком (студенти-добровольці Українського народного університету, Київського університету імені св. Володимира, учні старших класів Кирило- Мефодієвської гімназії). Діячі Центральної Ради, в першу чергу Михайло Грушевський, виявили повну недалекоглядність у питаннях військової політики; регулярна армія (а ще в грудні 1917 року в Україні було, з фронтових частин — декілька сотень тисяч солдатів і офіцерів, готових захищати, паростки незалежності), так i не була створена. Але лідери визвольних змагань вперто продовжували стояти на позиціях автономії України у складі Росії, а не її повної самостійності. Уряди Володимира Винниченка і Володимира Чехівського ще наприкінці 1917 року неодноразово робили спроби домовитися з урядом радянської Росії.
29 січня 1918 року бійці Студентського куреня зайняли оборону обабіч залізниці поблизу станції Крути між Бахмачем і Ніжином й 5 годин стримували загони петроградських, московських червоногвардійців і матросів Балтійського флоту (близько 6 тисяч чоловік). Майже всі захисники новоствореної УНР прийняли геройську смерть, а 27 студентів і гімназистів було захоплено в полон і страчено.
Після звільнення території України від більшовиків (вже після підписання Брестського миру й окупації України німецькими та австро-угорськими військами), 19 березня в Києві відбувся уро чистий похорон на Аскольдовій горі 28 полеглих у бою під Крутами. Урочисту промову виголосив Михайло Грушевський. Демагогія й деш евий популізм більшовиків, постійні чвари серед українських «соціалістів» і «націонал-демократів» призвели до того, що московські комуністи залізною рукою встановили на довгі роки владу Рад. Але уроки цієї героїчної поразки не перестають бути актуальними, бо герої Крут свідомо, без непотрібної риторики захищали українську державність, і головне — вірили в цю ідею.
Слава героям!

 

Святкуємо Різдво

vertep
У зимову світлу днину
Народилася дитина.
Чиста-чиста, мов сльозина,
Божий Син, свята зернина.
І донині нам сія
Вифлиємськая зоря

Ніч різдвяна світла й чиста,
Небо – в зорянім намисті.
Щастя й радості багато
Нам несе Різдвяне свято!

Це до нас упала з неба
Срібна зірка різдвяна,
Щоб у нас засяла в серці
Радість тиха і ясна…
Цікаве вертепне дійство підготували учасники гуртка «Дивослово».

Керівник - Пасічник С.М.

 

05 січня 2012 року

Екскурсія у Сарни

vpu_29

3 – 4 січня 2012 року педагогічні працівники навчального закладу з метою обміну досвідом відвідали ВПУ № 22 м.Сарни Рівненської області. Це училище було започатковано у 1936 році. З 1955 по 1961 рік Сарненське училище функціонувало як сільське училище № 9 Львівського міжобласного управління профтехосвіти. Але училище розвивалося і сьогодні цей державний навчальний заклад, як і Львівське вище професійне училище дизайну та будівництва, подолавши нелегкий шлях підготовки трудової молоді, трансформувалося з однопрофільного в багатопрофільний навчальний заклад, тісно співпрацює з ведучим підприємством європейської промисловості – німецькою фірмою КНАУФ(з листопада 2011 року).

На базі Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва навчально-практичний будівельний центр КНАУФ було відкрито ще 2 листопада 2006р. Тому викладачам і майстрам виробничого навчання обох закладів було не важко спілкуватися на тему підготовки робітників за спеціальністю "Монтажник гіпсокартонних конструкцій. Штукатур. Маляр". На конференції і спільному засіданні методичних комісій педагоги обговорили важливі питання навчально-виховної, методичної, спортивно-масової роботи. Колеги провели цікаву екскурсію по навчальному закладі, ознайомили з комплексно-методичним забезпеченням майстерень, навчальних кабінетів. Екскурсія була цікавою і змістовною.

 

04 січня 2012 року

Чемпіонат з гри «Брейн-ринг»

Педагогічний колектив училища взяв участь у ІV чемпіонаті з інтелектуальної гри «Брейн-ринг» серед педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів Львівської області. Для участі у змаганнях були залучені педпрацівники:

Олійник Сергій Нифонтович (капітан команди «Моноліт»), Дмитрик Андрій Михайлович, Єграшіна Світлана Анатоліївна, Іванів Ольга Володимирівна, Микитюк Тетяна Василівна, Пилипенко Владислав Михайлович, Приліпко Яна Олександрівна, Ярема Ольга Петрівна.

Організатор змагань, Львівський державний Будинок техніки, забезпечив всі умови для проведення змістовного та цікавого дозвілля. 30 запитаннь відбіркових змагань не були простими. Наприклад - за 60 секунд треба було дати відповідь на таке запитання:

(перший пропуск) з`явилася на світ в 1833 році.

другий пропуск) народилась 28 грудня 1951 року в Києві, а зовсім не ЦЬОМУ місті Сумської області. Дитинство провела на Донбасі. (Відповідь: 1. «Конотопська відьма» 2. Н.Вітренко)

Наша команда «Моноліт» успішно виступила в усіх трьох турах відбіркових змагань з гри «Що? Де? Коли?» і була допущена до фінальних змагань з гри «Брейн-ринг». Перед фінальними змаганнями Директор Львівського державного Будинку техніки п.Вахула Р. привітав члена команди Пилипенко В.М. з Днем народження, а Владислав Михайлович прочитав присутнім уривки із своїх поезій.

Бажаємо команді «Моноліт» подальших успіхів!

28 грудня 2011 року

Новий рік – це свято, яке дарує задоволення та насолоду, яскраві враження, гарний відпочинок, безліч сюрпризів і лише справжні позитивні емоції!

Саме таким був новорічний концерт, підготований колективом художньої самодіяльності Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва, який пройшов в дуже дружній атмосфері. Учні і викладачі училища підійшли до підготовки заходу з креативністю та фантазією. За допомогою підручних засобів – білого паперу, марлі та ножиць, керуючись власною фантазією та прислуховуючись до порад досвідчений майстрів, учасники створили чудові новорічні прикраси. Сніжинки вражали своїм розмаїттям – великі й маленькі, круглі та прямокутні – кожен створював їх такими, як підказувала його уява. Пречудово виконав своє призначення і сніговик!

Учні з задоволенням показували свої навики у виконанні пісень і танців. На сцені вони почували себе дійсно професіоналами у своїй справі. Новорічний вечір набув веселої і домашньої обстановки, яка навіювала тепло і радість. Зал не втомлювався аплодувати, адже виконавці подарували глядачам маленьку казку. 

Подарували її присутнім активні учасники художньої самодіяльності Цопа Олег, Должанська Христина, Морозкіна Анастасія, Куциняк Яніна, Баранецька Соломія, Критович Оксана. Керівник гуртка художньої самодіяльності і безпосередній учасник концерту – Опікула Ілона Володимирівна.

Свято вийшло цікавим, яскравим і запам’ятається надовго.

 

18 грудня 2011 року

Учні нашого учбового закладу взяли участь у конкурсі-огляді художньо-прикладної творчості «Різдвяна шопка», основна мета якого:

збереження та дотримання українських народних звичаїв, традицій, обрядів;

популяризація культурних надбань українського народу;

розвиток духовності, християнської моралі учнів профтехосвіти Львівщини;

залучення учнів ПТО до творчої діяльності та самореалізації індивідуальних задумів.

Композиції були представлені різдвяною колядкою; шопка, дідух, павук, різдвяна зірка.

Учні гуртка «Чарівна голка» з допомогою викладача спецтехнології Імшенецької Тетяни Анатоліївни створили Різдвяну шопку. Матеріалом для виготовлення фігурок є гіпс, пінопласт та тканина. Голови фігурок вироблені з фінішного гіпсу «Альба», тіло фігурок зроблено з пінопласту. Який обклеювався тканиною. Ідею створення образів надихнули традиції українського народу. Такі образи магічні, вони заворожують, кожна фігурка – образ має свій неповторний характер. Розмір шопки 1.20 х 0,7.

А тепер трошки про саму технологію виготовлення фігурок-образів. Кожна фігурка створюється з окремих частин. Починається робота з основної, найбільш важкої частини. Наприклад, при виготовленні фігурки Марії роботу починали з ліплення голови; спочатку з гіпсу формували овал, потім з допомогою інструментів виточувався образ. Потім заготовлювали брус пінопласту з якого формували тіло. Всі заготовки послідовно з’єднювались, а далі найцікавіше - формування одягу з тканини за допомогою води та борошна. Коли одяг сформовано даємо фігуркам підсохнути.. А далі ще цікавіше; за допомогою фарб та пензлика фігурки розмальовувалися. А на завершення використовуючи 88 клей фігурки-образи декорувалися, тобто оздоблювалися тасьмами, парчею, хутром, стрічками та камінчиками. Так непомітно пролетіли чотири тижня роботи. Ті образи, які перед Вами - створені з любов’ю, терпінням та завзяттям.

Журі нагородило грамотами учасниць конкурсу за ІІІ місце в номінації «Найкраща шопка» за відтворення біблійного сюжету, художню майстерність виконання персонажів.

Вітаємо переможців! Вітаємо всіх з наступаючими святами! 

Анкета вступника

ПОДАТИ ЗАЯВУ

Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні49
mod_vvisit_counterВчора165
mod_vvisit_counterЦього тижня804
mod_vvisit_counterМинулого тижня1237
mod_vvisit_counterЦього місяця3246
mod_vvisit_counterМинулого місяця5054
mod_vvisit_counterВсього561070

Онлайн: 5
IP адреса: 3.88.161.108
,
Сьогодні: 19 Apr, 2019

LANGUAGE

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval