Архів 2011/2012 - Page 6

 

5 жовтня 2011 року

Геть паління! Ми здорове покоління!

soc_pedagВ училищі пройшла виховна година «Геть паління! Ми здорове покоління!» Захід провели практичний психолог Приліпко Яна Олександрівна і соціальний педагог Єграшіна Світлана Анатоліївна. Під час заходу учні училища мали можливість не тільки почути, а і отримати з екрана інформацію про незаперечні дані щодо шкідливості куріння.

У всьому світі боротьба з курінням триває вже не перше століття. У Росії, наприклад, у XVII столітті вперше впійманого на курінні присуджували до 60 ударів кийками, а вдруге — йому виривали ніздрі. Але вже у ХХ столітті сигарети були включені в солдатський пайок багатьох армій світу, внаслідок чого кількість чоловіків-курців сягнула 70—80%.

Список захворювань, які викликаються чи перебіг яких загострюється курінням, налічує вже понад 100 найменувань. Більшість їх докладно описано у книжці «Тютюн і здоров’я». Серед них — рак, інфаркт міокарда, інсульт, діабет, виразкова хвороба, періодонтит, катаракта, ниркова недостатність та багато інших захворювань. Насамперед — психіатричних.

Власне, куріння саме по собі часто є ознакою психічної патології, але нерідко виступає і причиною низки психічних розладів. А ще курці гірше бачать, гірше чують, швидше втрачають зуби і лисіють, у них гірше гояться рани тощо. Кожна викурена сигарета скорочує їхнє життя на 5—10 хвилин. Але, попри це, величезна армія курців щодня жертвує своїм здоров’ям і грошима задля чергової затяжки. І роблять цей вибір, як стверджують представники тютюнових концернів, вільно й усвідомлено.

Якщо куріння призводить до зменшення тривалості життя курця на 15—20 років, то відмова від куріння, особливо якщо це відбулося у віці до 35 років, «повертає» від 5 до 10 років.

Коли ви вдихаєте сигаретний дим, він, проходячи через ваші уста і горло, потрапляє у легені. У димі міститься більше 4 тис. хімікатів, включаючи високотоксичні, і речовини, які викликають рак. Наприклад, формальдегід, бензол, миш'як та інші. Ці речовини взаємодіють з тканинами організму, коли контактують з ними. Коли дим досягає легенів, він осідає у вигляді смол. Велика кількість хімічних речовин потрапляє в кров через легені. Окисел вуглецю (такий самий, як в автомобільному вихлопі!) заміщає частину кисню в крові. Це викликає недостаток кисню у всіх органах, у тому числі і в мозку. Сигаретний дим вступає в безпосередній контакт з легенями, збільшуючи ризик захворювання раком, пневмонією, емфіземою, хронічним бронхітом таіншими легеневими захворюваннями, що затрудняють дихання.


Ефект дії хімічних речовин на організм, що містяться в тютюновому димі, є основним чинником ризику захворювання інфарктом міокарду та іншими серцевими хворобами. ІНФАРКТ МІОКАРДУ, серцево-судинне захворювання, що характеризується утворенням інфаркту в м'язі серця в результаті порушення коронарного кровообігу (атеросклероз, тромбоз, спазм вінцевих артерій). Розвитку інфаркту міокарду (переважно на тлі нападів стенокардії) сприяють у тому числі і куріння. Основні прояви: тривалий напад гострих стискуючих болів в центрі або лівій половині грудної клітки, відчуття страху, задухи, колапс, підвищення температури, зміни в крові і на електрокардіограмі. Хворий потребує екстреної госпіталізації.

Один з хімічних елементів, які потрапляють в кров - НІКОТИН. Його регулярне вживання веде до нікотинової залежності. НІКОТИН, алкалоїд, що міститься в тютюні під час куріння тютюну всмоктується в організм. Сильна отрута; у малих дозах діє збуджуюче на нервову систему, у великих - викликає її параліч (зупинку дихання, припинення серцевої діяльності). Багатократне поглинання нікотину невеликими дозами викликає нікотинізм. Сульфат нікотину застосовують для боротьби зі шкідниками сільськогосподарських рослин.

Куріння на території училища категорично заборонено.

В Україні парламент встановив заборону на куріння тютюнових виробів в громадських місцях. До них відносяться заклади охорони здоров'я, учбові заклади, спортивні споруди. Також заборонено палити в закладах, підприємствах і організаціях культури, у вагонах поїздів, салонах автобусів, таксі (включаючи маршрутні), тролейбусів, трамваїв, а також в ліфтах житлових будинків.

За куріння в забороненому законом або місцевою владою місці штраф складає від 51 до 170 грн., за повторне порушення — від 170 до 340 грн. За куріння в транспорті — від 85 до 340 грн.

 

Одного разу спробував ти закурити,

До цього звик - немає вороття.

І лиш себе доводиться винити,

Бо сам руйнуєш ти своє життя!

 

Куріння завдає тяжкої шкоди,

Здоров’я в тебе є лише одне.

Ти хочеш виділитись? Бути модним?

Але подумай, що для тебе головне?

 

Навіщо куриш ти, скажи?

Ти думаєш, що кинути - це просто?

Будь розумнішим, приклад покажи,

Курити - це не значить буть дорослим!

Геть паління! Ми здорове покоління!

 

2 жовтня 2011 року

День працівників освіти України

У Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти України, під час яких зі сцени прекрасного актового залу училища сіячів розумного, доброго, вічного привітали із професійним святом учні.

Це був концерт, який надовго запам’ятається всім присутнім! Учні продемонстрували навички сценічного мовлення, художнього читання, декламування; танцювальні, театральні та співочі здібності. Микола Євстахович Підкович висловив всім педагогам і працівникам училища проникливі слова подяки, які не залишили байдужим жодного.

Якщо б не було вчителя, То і не було б, напевно, ні поета, ні мислителя,

ні Шекспіра, ні Коперника. І понині б, напевно, якщо б не було вчителів, невідкриті Америки залишалися невідкритими. І не бути б нам Ікарами, Ніколи б не злетіли в небо ми, Якщо б в нас його стараннями Крила вирощені не були. Без його б серця доброго Не був мир такий дивовижний.

Тому нам так і дороге Ім'я нашого вчителя.


Щиро вітаємо Вас з професійним святом - Днем працівників освіти України!

 

 

27  вересня 2011 року

"Свято першокурсника"

За багаторічною традицією, у вересні, у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва проходить «Свято першокурсника». Організовано, енергійно і весело у ясний, по-літньому теплий, сонячний день, викладачі з фізичного виховання та спорту, класні керівники, майстри виробничого навчання, капітани команд вивели свої команди на святкову спортивну лінійку, яку розпочав директор училища Адашинській Володимир Йосипович. Пролунали слова привітання зі святом спорту і змагання розпочалися в наступних дисциплінах:

  • Біг 100м;
  • Естафета 4х100;
  • Рукоборство;
  • Козацька боротьба;
  • Піднімання колоди;
  • Перетягування канату;

Кожен рік «Свято першокурсників» відкриває нові імена кращих училищних спортсменів. В цьому році це:

Куценяк Яна, Офік Татьяна, Джура Галина, Стасьо Володимир, Стасьо Андрій, Цепінь Назарій, Мисько Олег, Лисенко Степан. Дмитришин Микола, Гриновець Мар’ян .

Продемонструвавши згуртованість, силу, витримку команди вибороли в загальній першості наступні місця:

Дівчата:                                    Юнаки:

І місце  - 26 група                     І місце  - 31 група

ІІ місце – 51 група                    І місце – 22 група

ІІІ місце – 5 група                     ІІІ місце – 15 група

Свято ні на хвилину не відпускало уваги глядачів та учасників. Особливо хвилюючими та приємними були хвилини нагородження. Директор училища Адашинський Володимир Йосипович нагородив кращих спортсменів дипломами, грамотами. А командам переможцям в загальній першості були вручені торти. Попереду захоплююче училищне життя, ще багато спортивних змагань, перемог, нагород, які стануть спортивним надбанням і гордістю всього нашого училища!

Вітаємо переможців! Хай і надалі перемога всюди супроводжує вас!

 

26 вересня 2011 року

"Осінній вернісаж"

Осінь щедра на свята. Невипадково саме в осінню пору, коли лірично падає лист, ніжно пофарбований природними жовто-червоно-зеленими кольорами, проходить свято «Осінній вернісаж». Наша галицька земля славиться своїми талантами, наші таланти відомі не лише в нашому місті, а й за межами нашої держави. Юному поколінню галичан є з кого брати приклад, є до чого прагнути.

В прекрасному актовому залі Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва відбулося свято «Осінній вернісаж» на тему «Капуста-фест». Перед учасниками свята було поставлене завдання не з простих: засобами пісні, музики, танцю, слова створити рекламу КАПУСТІ, використовуючи ярмарковий стиль, як минулого так і сьогодення.

Форми і методи виховного впливу дуже різ­номанітні. Всі вони працюють задля єдиної мети — формування цілісної особистості, всі складові якої гармонійно між собою пов'яза­ні. Цілісна особистість — це відкрита, творча людина, толерантна і принципова одночасно. Це кваліфікований фахівець, який живе інте­ресами суспільства і не замикається виключно у своєму суб'єктивному світі. Це особистість, яка, будучи патріотом, з повагою буде стави­тись до представників інших націй та держав.Учасники концерту з успіхом продемонстрували це, не залишивши жодного з присутніх байдужим. Поважне журі на чолі з директором училища Адашинським Володимиром Йосиповичем визначило переможців.

Ними стали учні групи №15. В номінації «Найкращий костюм» перемогла група №26, а найкраще дали «Гумористичну рекламу капусті» учні групи №22. Відзначилися також учні групи №33 і №14, зокрема в номінації «Ярмарковий стиль».

Роки перебування в училищі — це не тільки про­фесійна підготовка спеціаліста, але і духовне становлення молодої людини, її культури, роз­виток її здібностей, творчих можливостей, вмін­ня спілкуватися з іншими людьми. Як свідчить досвід, учні, які гармонійно поєднують професійну підготовку з високою духовністю, громадянською свідомістю, більш успішно ви­конують службові і виробничі обов'язки.

Бажаємо успіхів!

 

 

25 вересня 2011 року

"Свято ремесел"

В неділю, 25 вересня, в Музеї народної архітектури та побуту (вул. Чернеча Гора, 1) відбулося вже традиційне «Свято ремесел» в якому взяли активну участь майстри, викладачі і учні Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва.

«Свято ремесел» в Музеї народної архітектури та побуту у Львові вже стало традиційним і проводиться починаючи з 2006 року. Цьогоріч на святі зібралися народні майстри, викладачі та учні 12-ти професійно-технічних навчальних закладів Львова та Львівської області. Свято ремесел відбулося просто неба на території Музею народної архітектури та побуту у Львові.

У святі взяли участь начальник управління професійно-технічної освіти М. Сорока, директора учбових закладів, запрошені особи. У вітальному слові М. Сорока побажав учням подальших успіхів в навчанні і творчій праці, а молодим людям Львівщини поступати до професійно-технічних закладів.

Свято надало можливість народним майстрам, викладачам і учням професійно-технічних закладів, ознайомити зі своєю творчістю львів’ян та гостей міста, а також привернути увагу відвідувачів до декоративно-прикладного мистецтва, яке є однією з важливих складових художньої культури українського народу. Також це є хороший сімейний та родинний відпочинок.

На «Святі ремесел-2011» були представлені експонати декоративно-вжиткового мистецтва (вишивка, ткацтво, різьба по дереву, ковальство, плетення з соломи, рогози та лози, кераміка, бісер, вироби зі скла, живопис тощо) та проводилися майстер-класи відповідних видів народного мистецтва у виставкових об’єктах музею, за участю майстрів та учнів.

Професійно-технічні навчальні заклади харчового профілю ознайомили з стравами традиційної української кухні. У святі взяли участь колективи художньої самодіяльності Палацу естетичного виховання учнівської молоді та ПТНЗ.

 

 

1 вересня 2011 року

"День знань"


Знову Першовересень скликає у кабінети і майстерні учнів і викладачів, сповіщає про початок нового навчального року.

1 вересня 2011 року гостинно відчинило двері своїм вихованцям Львівське вище професійне училище дизайну та будівництва. На урочистій лінійці, присвяченій початку нового навчального року, до учнівського гурту влилося нове поповнення першокурсників! Зі словами вітання до присутніх звернувся директор вищого професійного училища дизайну та будівництва Адашинський Володимир Йосипович, високоповажні гості.

Перше вересня – це свято знань. Доля нашої держави залежатиме від тих знань, які учні здобудуть, щоби використати їх на благо України. Ми дивимося на вас з надією, тож використайте ці сподівання. Ваш патріотизм, ініціатива й завзяття – ось запорука великого майбутнього демократичної, економічно могутньої європейської держави, ім'я якій – Україна.
Бажаємо всім учням, педагогам, батькам міцного здоров'я, творчого натхнення, злагоди, родинного затишку, добра і щастя.

З Першовереснем! У добрий час!

Знов вересень ступив на наш поріг,

Святкує свято вся наша країна,

Своє майбутнє, зміну молоду

Благословляє нині Україна.

Після урочистої лінійки в актовому залі Львівського вищого професійного училища до Дня знань був проведений урок: "Україна - наш спільний дім".

Урок розпочала Стефанів Леся Юрієвна і Пель Галина Романівна. Вона розповіла учням про те, що сьогоднішній день Незалежності України прийшов як результат тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою національну державу, яка повинна стати запорукою успішного культурного і політичного розвитку суспільства.

Успіх нинішнього українського державотворення значною мірою залежить від того, чи зуміємо ми об'єктивно проаналізувати власний історичний досвід, зокрема усвідомити, як формувалася і функціонувала українська державницька ідея. Процес зародження й розвитку цієї ідеї виявився довготривалим, складним, а на деяких етапах й вельми суперечливим. Це великою мірою зумовлено надзвичайно непростою історичною долею українського народу, численними перешкодами на шляху становлення його етичної самосвідомості, жорстокими переслідуваннями тих, хто намагався підняти національне питання в умовах чужоземного поневолення.

Так склалося, що ми, звертаючи погляд на свою історію, знаходили переважно події сумні. Пам'ять наша міцно зафіксувала такі сторінки, як зруйнування золотоглавого Києва, битву під Берестечком, драматизм Полтавського бою, нищення Січової Запорізької республіки, тощо.

Називаючи важкі сторінки нашої історії, ми зовсім не хочемо закреслити те велике і світле, яке підносить наш народ до вершин цивілізації, визначає його заслуги перед людством. Адже на нашому славному історичному шляху були і могутня Київська держава Володимира Великого, Ярослава Мудрого, і перша християнська республіка в Європі - Запорізька Січ, і започаткування власної державності в Українській Народній Республіці.

Незалежність нашої держави стала реальністю. Україна має свій герб, прапор, гімн і державну мову. Проте боротьба за національну культуру, за українську мову, а відтак і за державу - ще попереду. 

Анкета вступника

ПОДАТИ ЗАЯВУ

Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні45
mod_vvisit_counterВчора165
mod_vvisit_counterЦього тижня800
mod_vvisit_counterМинулого тижня1237
mod_vvisit_counterЦього місяця3242
mod_vvisit_counterМинулого місяця5054
mod_vvisit_counterВсього561066

Онлайн: 6
IP адреса: 3.88.161.108
,
Сьогодні: 19 Apr, 2019

LANGUAGE

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval