Методичні вказівки до написання дипломної роботи за спеціальністю «Монтажник гіпсокартонних конструкцій, Штукатур, Маляр»

 

Методичні вказівки до написання дипломної роботи за спеціальністю

«Монтажник гіпсокартонних конструкцій, Штукатур, Маляр»

 

             Згідно наказу МО і НУ №419 від 30.05.2006 р. і державного стандарту дипломна робота виконується учнями випускних груп за спеціальністю монтажник гіпсокартонних конструкцій IV розряду і захищається перед державною кваліфікаційною комісією до складу якої входять: голова комісії та члени в складі – директора навчального закладу, заступника директора з НВР, старшого майстра, викладача спецтехнології, керівника дипломної роботи, майстра виробничого навчання.

Теми дипломних робіт розробляються керівником дипломної роботи, і розглядаються на засіданні методичної комісії та затверджуються заступником директора з НВР.

Обсяг дипломної роботи 22-25 сторінок письмового тексту формату А4, кожна сторінка оформлена згідно вимог, рамкою зі штампом. (додаток 1)

Дипломна робота складається з наступних частин :

  1. Вступ –
  2. Технологічна частина

а) Підготовка поверхні

б) Опорядження поверхні

3) Інструмент

4) Економічна частина

а) Підрахунок об’ємів робіт

б) Підрахунок матеріалів

в) Підрахунок тривалості і вартості робіт

5) Охорона праці

а) Трудове законодавство

б) Техніка безпеки

в) Виробнича санітарія

6) Використана література

 

1) У вступній частині описується значення будівельної індукції для економіки країни, сучасний етап розвитку інноваційних будівельних технологій з використанням новітніх матеріалів. Значення кінцевого етапу будівництва, опорядження, для будівлі в цілому. Можна навести приклади використання сучасних технологій та матеріалів в реставрації та ремонті Львівського ВПУ дизайну та будівництва.

Особливу увагу слід приділити «сухим способам» опорядження.

Використовуючи комплектні системи сухого будівництва можна досягти високоякісного вирішення будь – якого будівельного завдання.

Доцільно розкрити історію розвитку будівництва, специфічні особливості професії будівельника: монтажника гіпсокартонних конструкцій, штукатура, маляра.

Приділити увагу безпечним методам ведення робіт, застосовуючи нові індивідуальні засоби захисту працівників.

 

2) Технологічна частина – найважливіша та найбільш об’ємна частина дипломної роботи. Включає в собі два підрозділи: а) Підготовка поверхні та б) Опорядження поверхні.

Виконуючи описову частину, учень повинен вибирати найбільше прийнятні види конструктивних та технологічних рішень для своєї дипломної роботи.

В розділі «а» слід детально висвітлити з яких комплектуючих складається та чи інша комплектна система охарактеризувати всі необхідні матеріали та вироби, якими готується поверхня, їхні властивості, взаємодію з поверхнею на яку вони наносяться. Дати характеристику поверхні та в технологічній послідовності охарактеризувати всі операції, що входять до технологічного процесу підготовки поверхні. Цей підрозділ доповнюється технічними рисунками, таблицями, наприклад: схема металевого, дерев’яного каркасу; поздовжні та поперечні кромки, таблиця максимальних відстаней між стійками або між кріпленнями, розміри та допуски ГКЛ;

Розкладку та кріпленнями ГКЛ до каркасу, а також шпарування швів між ГКЛ, суцільне завершальне шпаклювання описуються в розділі «б». Розкладку листів виконати схематично.

В розділі «б» необхідно скласти технологічну карту на монтаж конструкцій, яку виконує дипломник.

Після детального опрацювання операцій технологічного процесу необхідно виконати графічну частину: накреслити вузли примикання гіпсокартонної конструкції до огороджувальних елементів підлоги, стін, стелі, колони, пілястри.

В кожній комплектній системі «KNAUF» є свої особливості монтажу: дотримання розмірів кріплення, правила кріплення ГКЛ до елементів каркасу, влаштування тепло–звукоізоляції, кінцевого опорядження. Всі ці особливості повинні бути висвітлені в дипломній роботі в розділі «2б».

Необхідно описати правила прийому змонтованих конструкцій.

 

3) Інструмент

В цьому розділі роботи, повинні бути виконані технічні рисунки інструментів з підписаними назвами інструменту, в яких операціях технологічного процесу використовується даний інструмент.

 

4) Економічна частина

а) Підрахунок об’ємів:

схематично накреслити план конструкції, що монтуємо з розмірами.

 

Зазначити площу перегородки

Sнер =(в*h) – Sдвер.

Sдвер = Вдв*Hдв

Використовуючи таблиці з розрахунком використаних матеріалів на 1м2конструкції розраховуємо необхідну кількість матеріалів на всю площу конструкції з гіпсокартону.

Далі розраховуємо за формами часу тривалість робіт, а за розцінками норми часу виконаних робіт – вартість виконання роботи з монтажу гіпсокартонних конструкцій.

 

5) Охорона праці

В цьому розділі роботи необхідно висвітлити правове регулювання будівельного виробництва з використанням систем сухого будівництва. Правила користування Державними стандартами України та Державними будівельними нормами та правилами. Головною метою праці є створення на кожному робочому місці безпечних умов праці, безпечної експлуатації обладнання, зменшена або повна нейтралізація дії шкідливих або небезпечних факторів на організм людини, зниження виробничого травматизму та професійних захворювань.

 

Перерахувати:

- Інструктажі з охорони праці;

- Основи правила техніки безпеки на будівництві та на робочому місці будівельника.

- Організація робочого місця монтажника гіпсокартонних конструкцій, штукатура, маляра.

- Висвітлити основні аспекти гігієни праці і виробничої санітарії при веденні будівельних робіт.

- Надання першої допомоги під час нещасних випадків.

 

6) В цьому розділі роботи, необхідно перелічити літературу, яка опрацьовувалась при написанні роботи . Необхідно вказати назву підручника, авторів, видавництво, рік видання.

Учні групи які навчаються за інтегрованою спеціальністю монтажника гіпсокартонних конструкцій, штукатура, маляра, виконують роботу, що складається з трьох тем:

  1. монтажник гіпсокартонних конструкцій (4 розряд)
  2. Штукатур (3 розряд)
  3. Маляр (3 розряд)

При опрацюванні 2 та 3 теми висловлюється лише технологія ведення штукатурних або малярних робіт - це підготовка поверхні та опорядження її.

Такі розділи, як 1)Вступ 2)Інструмент 3)Економічна частина 4)Охорона праці можна не висвітлювати, тому що вони вже описані в першій темі, при опрацюванні матеріалу за спеціальністю «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» 4 розряду.

 

Підготувала викладач спецтехнології

Д. І. Винниченко

 
niceText

Анкета вступника

ПОДАТИ ЗАЯВУ

Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні65
mod_vvisit_counterВчора205
mod_vvisit_counterЦього тижня1172
mod_vvisit_counterМинулого тижня1374
mod_vvisit_counterЦього місяця4714
mod_vvisit_counterМинулого місяця4948
mod_vvisit_counterВсього567486

Онлайн: 6
IP адреса: 54.91.41.87
,
Сьогодні: 25 May, 2019
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval