Наше життя

Вшанування пам’яті великого Кобзаря

 В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким  є для України ім’я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

Колектив Львівського ВПУ дизайну та будівництва вшанував пам’ять великого Пророка України, щоб всім серцем відчути його невмируще слово. Зі сцени звучали безсмертні поезії,  пісні на слова славетного поета. Учні під керівництвом викладачів української мови та літератури Пасічник С.М., Маруняк Г.В.,  керівника гуртка художньої самодіяльності Войтович Т.І. підготували театралізовані інсценівки з історії  життя Т.Г.Шевченка.

Слово Шевченка і сьогодні живе з нами, утверджує національний дух, надихає на боротьбу. Його поезії  запалюють у серцях любов до рідної землі, іскру гідності і честі українця-патріота.

«Шевченко – наш. Він – для усіх століть,

                                                 Мислитель він, Пророк для України.

                                                 Візьміть його вогню, хоч крихітку візьміть,

                                                  І вас вже не поставлять на коліна!

                                                   Народ наш не поставлять на коліна!»

Урок-екскурсія

05 березня 2018 року майстер виробничого навчання Гриниха Т.В з групою №25 провела нетрадиційний урок виробничого навчання на виробництві. Урок був проведений  у  ресторані «Open» (м. Львів, вул. Театральна, 7).

             Мережа ресторанів «OPEN» – це сучасний формат відкритої кухні та шведського столу. Учні ознайомилися з усіма технологічними процесами, санітарно-гігієнічними нормами й вимогами до продуктів і готових страв, мали можливість побачити усі  важливі операції, які виконує кухар, зокрема: прийом сировини, її переробка, зберігання продуктів, приготування холодних закусок, гарячих страв, випічка з борошна, оформлення страв для їх роздачі. Учні також мали нагоду зустрітися та поспілкуватися з випускниками училища, що працюють в ресторані.

Директор ресторану Назар Береза, спілкуючись з учнями, наголосив на умовах працевлаштування та  вимогах до працівників закладу.

Такий нетрадиційний урок на виробництві був корисний і пізнавальний, учні отримали багато позитивних вражень і знань.

  

 

Батьківські збори

Ефективною формою взаємодії між батьками і педагогами, яка допомагає реалізувати поставлені цілі, є батьківські збори.

Згідно річного плану роботи у Львівському ВПУ дизайну та будівництватретього березня 2018 рокувідбулися  батьківські збори, на яких розглянули важливі питання навчально-виховного процесу в навчальному закладі,  обговорено  вікові проблеми підлітків та шляхи їх вирішення, а також роль батьківської громадськості в справі навчання та виховання дітей.

Для батьків, діти яких навчаються на  третьому курсі, була доведена інформація про особливості проведення ДПА та ЗНО у 2017/2018 навчальному році. Адміністрація училища акцентувалаувагу на необхідності тісної співпраці педагогічного та батьківського колективу у формуванні здорового способу життя та профілактики правопорушень серед учнівської молоді.

Під час зборів адміністрація училища звернула увагу на  значення спільної  діяльність навчального закладу та батьківської громадськості з підготовки конкурентоспроможних фахівців робітничих професій в світлі сьогодення.

Батькам довели інформацію про навчальні досягнення та поведінку учнів. У групах обговорили і вирішили актуальні питання щодо підвищення якості знань, поведінки, пропусків занять без поважних причин, організації дозвілля.

Батьківські збори пройшли в дружній і доброзичливій атмосфері!

 

 

 

Семінар викладачів економіки

 28.02.2018 року у Львівському ВПУ дизайну та будівництва Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Львівській області був проведений обласний семінар викладачів економіки. Тема семінару: «Організація продуктивної діяльності учнів з економіки в освітньому процесі закладів професійної освіти».

         З вступним словом виступила методист Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області Сердюк Г.Є, яка наголосила на важливості самостійної, продуктивної діяльності учнів на уроках економіки. З вітальним словом  до учасників семінару звернувся директор Львівського ВПУ дизайну та будівництва В.Й.Адашинський, який зазначив шляхи розвитку професійної  освіти в сучасних умовах, акцентував увагу присутніх на необхідності формування економічного мислення в учнівської молоді.

В роботі семінару взяла участь заступник декана з навчально-методичної роботи економічного факультету Львівського національного університету ім. І.Франка, кандидат економічних наук Голубник О.Р., яка висвітлила концепцію розвитку економічної освіти в Україні.

          Про інноваційні тенденції розвитку сучасної економічної освіти доповіла Поліщук М.Б., к.т.н.  викладач економіки Львівського ВПУ комп'ютерних технологій та будівництва.

          Досвідом використання активних та інтерактивних форм та методів навчання на уроках економіки поділилася Андрухів Л.І., викладач-методист економіки Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу.

Про формування економічної свідомості учнів засобами педагогічного впливу виступила Хотинецька А.К, викладач економічних дисциплін ЛВПУ торгівлі та сфери послуг.

         Михалейко О.С., викладач економіки ЛВПУ дизайну та будівництва поділилася досвідом про методику підготовки та проведення практичних робіт з економіки на основі компетентнісного підходу. Учасники семінару прийняли рішення направити матеріали досвіду роботи викладача до друку в Методичний вісник НМЦ ПТО у Львівській області.

         Сокіл Л.С., викладач Львівського ВПХУ доповіла про організацію продуктивної діяльності учнів в на уроках економіки та в позаурочний час.

         Методист НМЦ ПТО у Львівській області Сердюк Г.Є. звернула увагу на вимоги щодо методичного забезпечення предмета «Економіка».

         Учасникам семінару була надана можливість ознайомитися з матеріально-технічною базою Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва.

 

Фестиваль-конкурс «Зимова фантазія»

                Вітаємо Стець Любомира, учня групи №1-І, учасника гуртка «Металоконструктор», за перше місце в обласному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Зимова фантазія».

                На фестиваль Стець Любомир представив композицію «Різдвяний ангел» (Топіарне мистецтво).

 

Засідання методичної ради

26 лютого 2018 було проведено розширене засідання методичної ради та методичного об’єднання класних керівників.

Однією з проблем сучасної методики навчання є оновлення уроку у відповідності до сучасної мети, завдань та принципів освіти. Який же він сучасний урок? Чим відрізняється від традиційних уроків минулого? Що визначає характер сучасного уроку? Саме такі важливі теми обговорювали педагогічні працівники училища. Методист Підкович М.Є. наголосив на необхідності організації пізнавальної діяльності учнів, співпраці між вчителем та учнем впродовж уроку, атмосфері співробітництва, взаємодовіри. Особливу увагу було звернуто на відмінності традиційного та сучасного уроку.

Колектив училища значну увагу приділяє правовому вихованню учнів. В сучасних умовах ця ділянка роботи має свої особливості. Про форми та методи правового виховання, зокрема, про право освітню роботу з учнями, батьками, профілактику шкідливих звичок, співпрацю з правоохоронними органами та соціальними службами обговорювали учасники засідання.

 


 

Тиждень кухаря. День четвертий.

 За програмою тижня 23 лютого був проведений круглий стіл на тему            « Випускник в сучасних умовах ресторанного бізнесу», в якому взяли участь викладачі та майстри виробничого навчання методичної комісії професії «Кухар. Кондитер», адміністрація навчального закладу, учні та роботодавці підприємств Львова,   зокрема мережі «Open», «Kioto», кафе «М’ясний дворик».

 В сучасних умовах зростає інтерес до індустрії гостинності, зокрема до ресторанного бізнесу. Важливу роль у підготовці конкурентоспроможного робітника відіграє виробнича практика, якість якої сприяє конкурентоздатності  випускників, допомагає підготуватись майбутнім фахівцям  до самостійного виконання обов’язків на першому робочому місці.

Сьогоднішній круглий стіл об’єднав однодумців, які мали можливість обмінятися думками щодо підготовки кваліфікованих робітників професії «Кухар. Кондитер», обговорити  питання проходження виробничого навчання та виробничої практики на базі підприємств. Учасники круглого столу висловлювали своє бачення щодо впровадження дуальної системи навчання. Також обговорювалися питання співпраці з роботодавцями, зокрема, організація стажування, проведення майстер - класів, залучення роботодавців до проведення поетапних та державних кваліфікаційних атестацій.

 

Тиждень кухаря. День третій

У третій день проведення тижня кухаря  відбулася виставка творчих робіт учнів, яка проходила під девізом:

Максимум натурального;

Природа вже створила і дала нам усе необхідне;

Потрібно лише правильно приготувати і подати, а головне,- не зіпсувати автентичність смаку.

Учням було поставлене завдання підготувати асортимент холодних закусок з врахуванням часу, в який буде проходити тиждень кухаря.

Великий асортимент накладанців милував око, а кольорова гама та естетичне оформлення збуджували апетит. Закусочна екібана, яку приготували учні групи №25 поєднувала у собі велику кількість продуктів, які за кольором та смаком створювали відповідну гаму.

Розмаїття корзиночок з різними наповненнями приготували учні групи №15 та 35. Корзиночки були виготовлені, враховуючи різні смаки і те, що виставка проходила у часі Великого посту.

Виставка творчих робіт учнів підтвердила, що професія кухаря – це мистецтво.


 

Тиждень кухаря. День другий

Другий день тижня розпочався з конкурсу «Імпровізуємо в команді». Перед командами було поставлено завдання приготувати якнайбільшу кількість різноманітних холодних закусок з однакової кількості продуктів. Критеріями оцінювання були: зовнішній вигляд, дотримання технологічного процесу, естетичність оформлення страв та кількість виготовлених страв.

Найбільш кмітливою та винахідливою виявилась команда «Маленькі гіганти».

             Також була проведена теоретично-пізнавальна конференція на тему: «Символи гостинності українського народу». Метою конференції було поглиблене ознайомлення з символами гостинності, формування пізнавального інтересу учнів та розвиток самостійності і творчого мислення.

            Під час конференції були представлені та обговорені доповіді на теми:

·         Гостинність як найхарактерніша риса спілкування в середовищі українців (Каричорт Ольга);

·         Хліб усьому голова (Сабатович Христина);

·         Цікаві факти про хліб (Кульчицький Юрій, Красуляк Назар);

·         Хліб-сіль  –  модифікована традиція гостинності (Читайло Христина);

·         Біле золото середньовіччя (Матчишин Евеліна);

 

Небесна сотня

Їхній подвиг житиме вічно…

Колектив Львівського ВПУ дизайну та будівництва вшанував пам'ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за незалежність і свободу України.

Нехай світло запалених свічок буде даниною тим, хто навічно пішов від нас заради справедливості та гідного життя.

…Горить свіча і пам’яті сльоза

   Додолу з неї краплями стікає.

   Земля ридає, плачуть небеса –

   Героїв Україна пам’ятає.

 

Слава Україні!

Героям Слава!

 


 

 

Тиждень кухаря  

20-26 лютого 2018 року у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництв розпочато проведення «Тижня кухаря».

                Метою заходу є підвищення ініціативності, самостійності та пізнавальної активності учнів, залучення їх до позаурочної роботи, дослідницько-пошукової діяльності.

Найважливіше завдання, яке поставила перед собою методична комісія професії «Кухар.Кондитер»  – розвивати, поглиблювати зацікавленість учнів в професійно–теоретичній та професійно-практичній підготовці.

Проведення таких заходів дає добру нагоду залучати якнайбільшу кількість учнів до позаурочної роботи, розширювати їх світогляд та розвивати творчі здібності і естетичні смаки. «Тиждень кухаря» розпочато «Кулінарною розминкою», яку проводили учні Христина Читайло, Мирослава Біда під керівництвом майстра виробничого навчання Гринихи Т.В.

Викладач Курилишин М.М разом з учнями організувала вікторину «Вибери корисне». Учням та працівникам було запропоновано вибрати серед продуктів якісні та без шкідливих добавок. Ті, хто зробив правильний вибір, одержали невеликі подарунки.

Перший день тижня був продовжений цікавим і пізнавальним міні-конкурсом «Назви і підбери» та «Імпровізуємо в команді». В конкурсі взяли участь команди: «Маленькі гіганти» (група №15) та «Круті перці» (група №25).

За оцінкою журі перемогу здобула команда «Маленькі гіганти».


 

Зустріч із правоохоронцями

 З метою підвищення правової культури та в рамках заходів з  реалізації просвітницького проекту «Я маю право», 13 лютого 2018 року у Львівському ВПУ дизайну та будівництва  було проведено зустріч учнів із представниками правоохоронних органів.

Цікавою та пізнавальною була розповідь інспектора відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Львівській області Олега Романовича Мельника. Він  розповів учням про їх права та обов’язки, про адміністративну та кримінальну відповідальність, ознайомив зі статистикою вчинення неповнолітніми злочинів та правопорушень.

Під час зустрічі наголошено на культурі поведінки в громадських місцях, дисциплінованості учнів, обізнаності, формуванні здорового способу життя. Учні задавали запитання, на котрі отримали кваліфіковані  відповіді та поради з питань особистої безпеки.

Такі зустрічі  сприяють розширенню правових знань, формують уміння співвідносити в житті норми моралі та права, вчать як не стати жертвою злочину.

Третій турнір з футзалу пам’яті Миколи Кузьменка

9 лютого 2018 в приміщенні Обласної дитячо-юнацької спортивної школи відбувся традиційний турнір-зустріч з футзалу, присвячений пам’яті першого директора Львівського ВПУ дизайну та будівництва М. М. Кузьменка. За почесний перехідний кубок змагались наступні команди:

·          команда спец групи по футболу 1991 року;

·          команда спец групи по футболу 1994 року;

·          команда переможців обласних ігор учнів ПТНЗ Львівщини 2011 року;

·          команда працівників ветеранів училища;

·          команда родини Кузьменка;

У запеклій боротьбі команда родини Кузьменка завоювала І місце та почесний кубок цих змагань. ІІІ місце та бронзові медалі виборола команда переможців обласних ігор учнів ПТНЗ Львівщини 2011 року. В турнірі взяли участь та підтримали його понад 100 людей, які працювали та були знайомі з М.М. Кузьменком.  

 

Змагання з настільного тенісу

7 лютого 2018 р. на базі Львівського ВПУ автомобільного транспорту та будівництва відбулися зональні змагання з настільного тенісу за програмою ХХVIII Обласних спортивних ігор учнів ПТНЗ Львівщини. Збірна команда дівчат нашого навчального закладу у складі: Сенчишин Марія, Сенчишин Надія та Горняк Діана зайняла  3-тє загальнокомандне місце.  Команда юнаків ( Крамар Павло, Назарко Юрій, Подулько Юрій, Перерва Юрій) впевнено перемогла всіх суперників та в підсумку здобула перше загальнокомандне місце.

Вітаємо та бажаємо перемоги в фінальній стадії змагань !

 

Олімпіада з правознавства

   7 лютого 2018 року у Львівському ВПУ дизайну та будівництва відбувся І етап обласної учнівської олімпіади з правознавства. Олімпіада була проведена в рамках заходів з реалізації право-просвітницького проекту «Я маю право» та з метою підвищення рівня знань учнів щодо гарантованих ним прав у різних сферах суспільного життя, а також виявлення, підтримка та розвиток обдарованої учнівської молоді. Учасниками олімпіади були учні I-IІІ курсів. Вони мали можливість перевірити свої знання з базових галузей права.

   З привітальним словом до учасників олімпіади звернувся методист училища Підкович М.Є., який побажав усім успіхів у виконанні завдань олімпіади. За результатами перевірки робіт, найкращі результати показали наступні учні:

Шевчук Дмитро, група №01–МБ;

Кульчицький Юрій, група№ 15;

Гнеденко Станіслав, група №12.

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів і відмінних результатів у другому етапі обласної учнівської олімпіади з правознавства!