Наше життя


Учнівська конференція

15 листопада 2018 року у Львівському ВПУ дизайну та будівництва відбулася учнівська конференція на тему: "Хрещення Русі. Історія віків".

Конференція була організована та проведена викладачем історії Пель Г.Р. та бібліотекарем Яремою О.П. Учні підготували цікаві інформативні доповіді про життя та діяльність князя Володимира Великого - одного із найяскравіших політичних діячів Європи того часу.

Центральною темою конференції було питання хрещення Київської Русі- України.

Доповіді учасників викликали зацікавлення і обговорення значення реформ в економічному, політичному та духовному житті Київської Русі.

 

Батьківські збори

10 листопада 2018 року у Львівському ВПУ дизайну та будівництва відбулися батьківські збори, на яких були обговорені важливі питання навчально-виробничого та виховного процесу в училищі.

Адміністрація училища донесла до батьків інформацію про  особливості проведення ДПА та ЗНО у 2018/2019 навчальному році, про можливості і шляхи впровадження дуальної системи освіти, про участь учнів в проекті «Навчання в німецько-українському освітньому центрі». Увага батьків була привернута до шляхів зростання якості знань, соціального захисту учнів, формування здорового способу життя та профілактики правопорушень.

Після загальних зборів батьки мали змогу поспілкуватися з класними керівниками та майстрами виробничого навчання  і детальніше обговорити питання навчання та виховання учнів, організації дозвілля.

Також був обраний та затверджений новий склад батьківського комітету.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з батьківським колективом. Адже нас  об’єднує спільна мета: створити умови для розвитку дітей, дати якісну освіту, виховати національно-свідомого громадянина.

 

Педагогічна рада

    08.11.2018 року у Львівському ВПУ дизайну та будівництва було проведено засідання педагогічної ради. Викладачі та майстри виробничого навчання взяли участь в педагогічному спілкуванні на тему: «Характеристика прийнятого контингенту та шляхи формування колективу навчальних груп».
    З даного питання виступили Бас А.Б., Пасічник С.М., Курилишин М.М., Галюк І.М, Винниченко Д.І. 
    Головами методичних комісій Власюк Л.Б., Пасічник С.М. була доведена інформація про результати вхідного контролю з предметів загальноосвітньої підготовки та шляхи ліквідації прогалин в знаннях учнів.
    Заступник директора з НВР Гриник Л.М. ознайомила присутніх з виконанням навчальних планів і програм у випускних групах № 1-II, 45, 5-II.  
    З розглянутих питань педагогічною радою прийняті відповідні рішення.

Ти вічна, мово, щира і жива!

Найбільшим національним і духовним скарбом українського народу є його мова. Завдяки їй українці зберегли себе як неповторний етнос упродовж довгих віків історії. Саме через мову українців пізнають як окремий народ, націю, що здобула і розбудовує свою незалежну державу.
   З нагоди Дня української писемності та мови у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва проведені виховні години "Етапи становлення української писемності та мови", бібліотечний урок "Із сивої глибини віків бере початок наша мова...", організована книжкова виставка "Мово рідна, слово рідне".
   У День української писемності та мови учні та працівники навчального закладу писали радіодиктант національної єдності. 
   Шануймо і захищаймо рідну мову, примножуймо її незрівнянне багатство, щоб передати у спадок наступним поколінням...

 

Інструкторсько- методичне заняття

Цікаво і змістовно 2 листопада 2018 року пройшло у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва інструкторсько-методичне заняття з працівниками та учнями училища на тему: «Пожежонебезпека в навчальному закладі. Рекомендації щодо дій під час виникнення пожежі»

Метою заняття було ознайомлення і набуття практичних вмінь щодо користування засобами індивідуального і колективного захисту, первинними засобами пожежогасіння і сприяння проведенню рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації НС; оволодіння навичками з користування первинними засобами пожежогасіння; запобігання надзвичайних ситуацій.

Інспектор з питань нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки Сихівського району А.Гвардєєв  не тільки докладно розповів про дії працівників та учнів у разі загрози або при виникненні пожежі, а і про правила з користування первинними засобами пожежогасіння. На занятті виступив і С.Олійник,відповідальна особа з питань цивільного захисту, який акцентував увагу слухачів на профілактику пожежної та техногенної небезпеки з урахуванням особливостей виробничої діяльності. Після чого учасники заняття оволоділи  практичними навичками з користування первинними засобами пожежогасіння.

 

ЗУНР -  наша слава і гордість

З нагоди відзначення 100-річчя зі створення ЗУНР у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва був проведений виховний захід « ЗУНР -  наша слава і гордість». Учні підготували літературно-музичну композицію, присвячену тогочасним подіям. Зі сцени пролунали українські народні, стрілецькі та авторські музичні композиції, поезії, які передали урочисто-героїчну і тривожну атмосферу періоду Листопадового Чину.

1  листопада – знаменний день в історії нашого краю. У цей день 100 років тому було проголошено ЗУНР. Цей день -  символ невмирущої ідеї столітньої боротьби галицьких українців за волю і свою державу. Цей день знищив у народі дух рабства, що його виплекали і віками підтримували іноземні окупанти. Цей день є днем пам’яті про борців за свободу України, які віддали за її незалежність найдорожче – життя.  Ми пишаємось тим, що в нашій історії були героїчні дні визвольних змагань, які виявили легендарних борців за незалежність України.

Галичани вперше за багато століть були творцями власної долі. Досвід ЗУНР актуальний і сьогодні, коли національне і державне відродження України залежить від єдності усіх  сил українського народу.

Хвилиною мовчання вшанували   пам’ять про тих, хто віддав своє життя за волю України.

Слава Україні!

Героям слава!

Міжнародняй день кухаря

Щорічно в нашому училищі відбувається святкування міжнародного дня кухаря.

                Кулінарна справа не легка. На перший погляд все так просто – візьми продукти, збірник рецептур  та роби все як написано. Насправді, оригінальний та незабутній смак, вигляд та аромат це наполеглива творча праця кухаря.

У програмі святкування:

·         22.10.2018 було проведено виставку творчих робіт учнів професії «Кухар. Кондитер» ;

·         24.10.2018 був проведений урок-конференція «Раціональне харчування» ;

Урок конференція пройшов дуже цікаво. Учасники виступили з актуальними питаннями:

ü  Раціональне харчування – одне із компонентів здорового способу життя;

ü  Закони раціонального харчування та вимоги до раціонального харчування;

Виставка виявилась надзвичайно цікавою не тільки для учнів спеціальності «Кухар.Кондитер», але і для учнів інших професій. Виставка проходила з дигустацією виробів. Учасники ділилися між собою враженнями, учні інших професій бажали майбутнім кулінарам успіхів, злетів та досягнень.

 

Учнівська конференція

24 жовтня у Львівському ВПУ дизайну та будівництва відбулася звітно-виборна учнівська конференція. Першочерговим завданням конференції було підбиття підсумків роботи учнівського самоврядування за 2017-2018 навчальний рік та обрання нового складу учнівського самоврядування.

Змістовним та цікавим був звіт за навчальний рік голови учнівського самоврядування Диби Віталія, учня групи 01-МБ, який супроводжувався презентацією про виконану роботу. В своїй доповіді Диба В.  відмітив важливість розвитку активної життєвої позиції учнів, згуртування молоді для корисних справ, виховання в них кращих рис громадянина України.

Заступник директора з виховної роботи проаналізувала здобутки і вказала на недоліки в роботі учнівського самоврядування. Відмітила учнів, які достойно представляли навчальний заклад в різноманітних конкурсах, були активними в проведенні профорієнтаційної роботи . Роботу учнівського самоврядування за 2017-2018 н. р. одноголосно визнано задовільною.

Під час конференції було обрано голову та новий склад учнівського самоврядування. Більшістю голосів головою учнівського самоврядування обрано учня групи №22 Білика Андрія.

Куратор учнівського самоврядування Маца Н. С. подякувала всім, хто активно включався в роботу протягом навчального року. Побажала успіхів, плідної праці, наполегливості, нових знань та вражень.

 

Будуємо Європу в Україні.  Міжнародна співпраця

 ДНЗ «Львівське вище професійне училище дизайну та будівництва»

 Державний навчальний заклад «Львівське вище професійне училище дизайну та будівництва» долучається до участі у міжнародних проектах щодо співробітництва в галузі освіти і науки.

Учні училища беруть активну участь в  проекті «Навчання в німецько-українському освітньому центрі», який створений в рамках співпраці Національного університету «Львівська політехніка» та Торгово-промислової палати м. Ерфурта, метою якої є підтримка української професійно-технічної освіти через її оновлення відповідно до європейських стандартів. Навчання в німецько-українському освітньому центрі   сприяє вивченню та удосконаленню німецької мови, здобуття нових практичних знань з урахуванням досвіду провідних підприємств Німеччини, отриманню німецького диплому, проходження практики на підприємствах-лідерах галузі землі Тюрингії, отриманню високооплачуваної роботи.

22 жовтня 2018 року навчальний заклад в особі директора Адашинського Володимира Йосиповича, заступника директора  з навчально-виробничої роботи Гриник Л.М. і представниками німецько-українського освітнього центру, зокрема, генерального директора Торгово-Промислової палати професора Ґеральда Ґруссера, Томаса Фальбуша, заступника генерального директора ТПП Ерфурта¸ керівника відділу освіти  і підвищення кваліфікації доктора Дітмара Ґьорґмаєра, керівника відділу управління проектами ЄС, радника міністра Тюрингії   підписали угоду про співпрацю.  Особливу увагу адміністрація училища і представники ТПП зосередили на можливостях і шляхах поступового впровадження дуальної системи освіти в Україні, зокрема у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва.

Така співпраця відкриває великі можливості для розвитку професійно-технічної освіти України.

 

 

 

Вчимося рятувати життя!

23 жовтня 2018 року у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва представниками кампанії «Розумне місто» проведений тренінг «Перша до медична допомога».

Від своєчасного і правильного надання першої до медичної допомоги залежить не лише успіх подальшого лікування, але інколи і життя постраждалого.

Як допомогти знепритомній людині, що робити в екстрених ситуаціях, які можуть виникнути, як самостійно надати правильну медичну допомогу до приїзду лікаря – такі питання обговорювали учасники в ході проведення тренінгу. Тренери  звернули увагу на юридичні та психологічні аспекти надання першої до медичної допомоги , виявлення небезпечних факторів, що загрожують постраждалим та оточуючим, початковий алгоритм дії при наданні першої невідкладної допомоги.

Тренінг пройшов цікаво і змістовно. Учням не тільки розповіли основну інформацію, але й провели практичні заняття.

Здобуті знання і  навички допоможуть врятувати життя, зберегти здоров’я та сприяти безпечній поведінці.


 

 

Відкриття  навчально-практичного будівельного  центру «TRIORA»

17 жовтня 2018 року у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва  проведена конференція «Використання навчально-практичних центрів для підвищення рівня професійних компетентностей серед випускників ПТНЗ». В роботі конференції взяли участь представники департаменту професійно-технічної освіти МОН України, департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації, НМЦ ПТО Львівської та Одеської областей, роботодавців, Кобулетського професійного коледжу «Нова хвиля» ( Республіка Грузія), ТОВ «ТРІОРА», бізнес-структур; навчальних закладів будівельного профілю.

 Презентацію Регіонального навчально-практичного будівельного  центру «TRIORA», що відкритий на базі Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва, провів інженер ЛКП ТОВ ПП ЗІП Озарчук Є.О . Ним звернута увага  на застосуванні передових технологій, які  сприяють поліпшенню якості будівельних робіт, підвищенню продуктивності праці, зменшенню витрат матеріалів. Матеріали торгової марки «Triora» мають високий ступінь технологічності, виразності і простоти. Застосування сучасних матеріалів Triora є гарантією успішного оволодіння малярними роботами.

Іларіонова Ніна  Миколаївна  – державний експерт Директорату  професійної освіти Міністерства освіти і науки України  наголосила на  важливості співпраці професійно-технічних закладів з  соціальними партнерами, що сприяє модернізації освіти та впровадженню новітніх технологій у навчально-виробничий процес,  де учні мають можливість оволодіти професійними навиками, що відповідають вимогам сучасної ринкової економіки.

Мандзій Любомира Степанівна - директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації відмітила, що одним із найважливіших чинників підвищення якості професійного навчання є адаптація робітників до нових економічних умов і соціального партнерства. Створення навчально-практичних центрів забезпечує умови для підготовки сучасних конкурентоспроможних робітників-будівельників, обізнаних на матеріалах та технологіях, з високою професійною, інформаційною та комунікативною культурою, прагненням постійно вдосконалювати свою професійну майстерність.

Заблоцький  Едуард Ростиславович -  директор філії «Кнауф Гіпс Київ» у Західному регіоні наголосив на позитивних результатах співпраці колективу Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва з соціальними партнерами, значних успіхах колективу  в розвитку   матеріально-технічної бази.  Для учасників конференції був проведений майстер-клас «Декоративне оздоблення матеріалами ТМ «TRIORA».

Керівництво ТОВ ПП «ЗІП» та Львівського ВПУ дизайну та будівництва переконане, що відкриття навчально-практичного будівельного  центру «TRIORA» відіграє позитивну роль в оновленні змісту навчання і практичній підготовці учнів та сприятиме їх успішному майбутньому. 

 

 

“Героїв країна – моя Україна!”

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та героїчних звитяг українського народу 12 жовтня у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва проведений урок мужності, присвячений Дню захисника України «“Героїв країна – моя Україна!». Викладач предмета «Захист Вітчизни» Олійник С.Н. ознайомив учнів з історією свята, традиціями українського козацтва, бойовим шляхом армії УПА, подвигом  захисників України.

День захисника України  – це свято величі духу українських воїнів – борців за волю України, які стали символом нездоланності української нації.

Збережемо і примножимо славу наших мужніх героїв!

Вітаємо всіх захисників, які виборювали й продовжують виборювати право жити під мирним небом…

Слава Україні!

Героям слава!